Par mums

Kooperatīvā sabiedrība “Kurland Honey” ir dibināta 2020.gada 17.janvārī, apvienojoties septiņiem medus ražotājiem, ar mērķi eksportēt saražoto medu. Kooperatīvs šobrīd ir lokāls, jo tajā darbojas medus ražotāji no Dobeles un Saldus novadiem.

Par cik kooperatīvs ir lokāls un visi biškopji strādā pēc vienādam metodēm , kooperatīvs ir spējīgs nodrošināt viendabīgas medus partijas un vieglu izsekojamību.  

Mūsu biškopji.

Artūrs Grudovskis

30 gadu pieredze biškopībā, saimniecība atrodas Dobeles novadā Vītiņu pagastā, Z/S "Lielvaicēni", darbinieku skaits - divi. Divi darbinieki strādā dažādu pakalpojumu nodrošināšanai biškopjiem. Medu un citus biškopības produktus eksportējis uz Krieviju,Igauniju,Lietuvu,Poliju, Vāciju. Sezonā ievāc 15-20 tonnas medus. Vidēji pa gadiem apkalpo 250 saimes. Ir gan stacionārās, gan pārvietojamās novietnes, kas ļauj iegūt dažāda veida medu: dažādu ziedu,viršu ziedu,meža ziedu, ražo un pārstrādā bišu maizi un gatavo vaska šūnas. 

Aigars Spēlmanis

Trijatā apkopjam ap 800 bišu saimēm. Bites novietotas stacionārās dravās, vidēji pa 25 saimēm katrā. Ik gadu iegūstam aptuveni  7 tonnas ziedputekšņus, 30 tonnas medu, kā arī bišu maizi un vasku. Sniedzam pakalpojumus bišu maizes pārstrādē un vaska kausēšanā. Saimniecība atrodas Kuldīgas un Saldus novados. Ar biškopību nodarbojos jau 30 gadus.

Māris Kreicbergs

Esmu Māris Kreicbergs, kas pārstāv z/s "Andulaiši" biškopības nozari. Šajā nozarē darbojamies kopš 1999.gada. Patreiz saimniecībā ir 800 bišu saimes, to skaits katru gadu tiek paplašināts. Savā dravā ievācam medu, apmēram, 30 tonnas gadā un ziedputekšņus, apmēram, 6 tonnas gadā. Medus eksportēts pārsvarā uz Vāciju, ziedputekšņi uz Lietuvu.  
Daiga Ramanauska

Mūsu drava atrodas Tērvetes novada Bukaišu pagasta "Ziediņos". Jau ilgus gadus apkopjam 400 saimes, kuras ievāc dažādu ziedu, rapšu un liepu medu.


Kaspars Krūmiņš

Ar biškopības nozari iepazinos jau bērnībā, jo ar to nodarbojās mans tēvs.Pats profesionāli ar biškopību strādāju jau 20 gadu. Saimniecība atrodas Zemgalē, Dobeles novadā, Apiņu mājās. Gadā no 300 bišu saimēm tiek ievākts apmēram 15 tonnas medus. Lai iegūtu pēc iespējas dažādāku medu, bites tiek vestas ganībās uz rapša, āboliņa, liepu, viršu apvidiem. Pārdošanai piedāvāju dažādu ziedu ,  liepu,  rapša , āboliņa , viršu medu,kā arī bišu maizi un propolisu. 


Armands Gnēze

Z/S  "Mežbites" Kursīšu pagastā Saldus novadā. Strādāju viens, dažreiz piepalīdz ģimenes locekļi. Medu eksportējam uz Vāciju, ziedputekšņus - Lietuvu.
Gadā ievācu līdz 10 t medus, bišu saimes -  300. Saimniecība saražo dažādu ziedu medu, ziedputekšņus un bišu maizi.

Raivis Sadauskis

Ar biškopību nodarbojos 25 gadus. SIA RS Bite atrodas Kuldīgas rajonā. Dravā ir 400 bišu saimes, kuras gadā nodrošina ap 15 tonnām medus. Sniedzam pakalpojumus citiem biškopjiem vaska pārstrādē, kā arī ražojam vaska šūnas.